Divadlo Potrvá

Začátky

Divadlo POTRVÁ založili v roce 2006 Vojtěch Poláček, Petr Vácha a Antonín Troup (tehdy studenti divadelní vědy). Velká část členů POTRVÁ se rekrutovala ze studentského divadla Ú.T.D. Vydrž (Gymnázium Jana Keplera).

Cílem tvorby POTRVÁ je od začátku autorské experimentální divadlo.

Prvním kusem divadla POTRVÁ byla inscenace Čelem vzad (premiéra začátek roku 2007). Téhož roku byla odpremiérována další incenace s názvem Jinovatka. V roce 2008 uvedlo divadlo POTRVÁ svou třetí hru - Grandhotel Kupari.

Kavárna POTRVÁ

Po dvouletém kočování po pražských scénách (Divadlo v Celetné, Divadlo Na Prádle,atd) se členové POTRVÁ rozhodli k odvážnému kroku a tak byla 1.prosince 2008 otevřena kavárna POTRVÁ, která je dodnes domovskou scénou tohoto souboru.

Od roku 2008 byly v kavárně POTRVÁ uvedeny inscenace: Gosha, 4 aktovky se smrtí, znovuobnovená Jinovatka, Pomlázka, Krysa v břiše, Ofélie - Čas na lásku, Romeo: Poslední štace?.

Nyní

V současné době je na repertoáru inscenace Bílá Hora 70/22 (premiéra 2.4. 2011).

Dalšími projekty divadla byly a jsou Cabaret a la carte (interaktivní kabaret se scénkami inspirovanými kavárenským menu) a Le'sprit du voyage (cestovatelská road movie). Další epizoda Le'sprit du voyage bude k vidění na Letní filmové škole v Uherském Hradišti (26.7.2011).